Поиск       
Iсторiя життя кожного - iсторiя нашої держави України!

 

Кравчук Петро Авксентійович

БІОГРАФІЯ

Кравчук Петро Авксентійович – український краєзнавець, автор п'яти науково-популярних книг.

Народився 12 липня 1947 року в селі Гірки Любешівського району Волинської області в українській православній родині хліборобів.

Навчався в Горківській восьмирічній школі, яку закінчив у 1962 році. Продовжував навчання у місцевій вечірній школі.

У школі захопився радіотехнікою і фотографією. Друкувався в республіканській піонерській газеті «Юный ленинец» та в районній газеті «Радянське Полісся». Був делегатом Першого українського зльоту юних кореспондентів, який у 1962 році проходив у республіканському піонерському таборі «Молода гвардія» в місті Одесі. Організував збір народних пісень Волині, за що отримав подяку від Інституту етнографії й художнього промислу України.

У 1963 році вступив до Львівського електротехнікуму зв'язку, який закінчив у 1967 році, й отримав спеціальність технік-електрик провідного зв'язку і радіофікації.

У 1967-1969 роках служив у Радянській армії.
У 1969 році вступив до Красноярського політехнічного інституту на радіотехнічний факультет.

Після армії, з лютого по березень 1970 року, працював електромеханіком Камінь-Каширського районного вузла зв'язку. У березні 1970 року перейшов на роботу на Зарудчівський завод силікатної цегли. Працював спершу інженер-механіком, а з травня 1971 року – начальником виробництва. У 1974 році перейшов у Любешівську ПМК-199, де працював інженер-енергетиком до 1976 року. З 1976 року – знову на силікатному заводі, де й працював до 1989 року (з 1984 - директором заводу).

У 1989 році створив перший в Україні всесоюзний науково-технічний кооператив - Любешівський міжгалузевий кооперативний центр науково-технічної інформації «Ерудит».

Був членом ВЛКСМ, у 1972-1973 роках обирався секретарем первинної комсомольської організації Зарудчівського заводу силікатної цегли.

Був членом КПРС з 1972 року. Тривалий період очолював первинні партійні організації Любешівської ПМК-199 та Зарудчівського заводу силікатної цегли. Зневірившись, публічно вийшов із КПРС ще до сумнозвісного ГКЧП - 15 квітня 1991 року. Після цього приймав активну участь у створенні та становленні незалежної України.

У 1988 році в республіканському видавництві «Радянська школа» (м. Київ) побачила світ перша науково-популярна книга «Географический калейдоскоп». Вона відразу вийшла масовим 130-тисячним тиражем!

У 1993 році вийшла друга книга – «Рекорды природы». Наступного року вона вийшла додатковим тиражем.

Заснував і видає «Книгу рекордів Волині». Книга реєструє рекордні досягнення волинян у всіх видах діяльності, а також рекорди природи волинського краю й різні цікаві факти. Перший і другий випуски, під назвою «Рекорди Волині», побачили світ у 1994 і 1999 роках, третій – у 2005 році.

Петро Авксентійович заснував і національну «Книгу рекордів України». За 20 років роботи над нею, зібрав унікальний матеріал. Однак до цього часу, через відсутність фінансової підтримки, книга не видана.

Він - автор численних публікацій. Друкувався у всесоюзних та всеукраїнських журналах і газетах, а також у місцевій пресі. У багатьох виданнях (таких як «Україна», «Урядовий кур'єр», «Человек и природа», «Рідна природа», «Тваринництво України», «Географія та основи економіки в школі», «Нове життя») мав свої багаторічні рубрики.

У 2001 році вийшов на пенсію.

З нагоди 18-ї річниці Незалежності України отримав Подяку Голови Волинської ОДА за особистий внесок у розвиток Української Держави, вагомі досягнення у праці, активну громадську позицію.

У 2009 році, під час урочистого відзначення 525-літнього ювілею Любешова, Кравчуку Петру Авксентійовичу присвоєно звання «Почесний громадянин селища Любешів» (першому серед його мешканців).

15 листопада 2009 року.

Додаткові відомості на сайті:

Персональний сайт Кравчука Петра Авксентійовича
http://kravchuk.ucoz.com/


СОЗДАТЬ САЙТ


ГЛАВНАЯ
404 Not Found

Not Found

The requested URL /clients/openua_net/linkmoneyssi.php was not found on this server.


Apache/2.4.29 (Ubuntu) Server at lm-code.ru Port 80
Биографический портал © Открытая Украина 2000 - 2007
при использовании материалов сайта, ссылка на сайт обязательна
Проект студии © «ЗЕМЛЯ»